שוק הנדל"ן אמנם נמצא באי ודאות מסוימת נוכח העלאת הריבית ע"י נגיד בנק ישראל דבר אשר משפיע בעיקר על מעמד הביניים. עשירי ישראל והאלפיון העליון, לעומת זאת פחות מושפעים מכך ויש להניח שרמת החיים שלהם לא תושפע משמעותית אפילו במצב של אינפלציה מתמשכת. מדובר בשכבה אקסקלוסיבית של אנשים שרגילים לסטנדרט חיים ומגורים מסוים, ומכיוון שהאמצעים ברשותם, אפשר להניח שהם ימשיכו לגור בבתי ודירות יוקרה.

למעשה, מגדלי יוקרה נחשבים לתחום מאוד מבוקש בעולם נכסי היוקרה בישראל. עוד ועוד אנשים בוחרים להקים את ביתם דווקא בלב אזורי הביקוש – בלב ערים גדולות ותוססות, כשבראשן תל אביב כמובן.

את הביקוש הגבוה לפרויקטים יוקרתיים אלו ניתן להסביר ברצון של אנשים בטווח גילאים רחב ומרקעים שונים, לחיות חיים נוחים, בסטנדרט גבוה שמאפשר רמת ואיכות חיים גבוהה. אחד מהיתרונות המרכזיים של מגדלי היוקרה היא הקירבה הגדולה לשירותים חיוניים – בתי ספר, מרכזי קניות וגם למרכזי בילוי: בתי קולנוע, פארקים ועוד. החיים טובים כשהכל נמצא בהישג יד בסביבה, הכל קרוב ונגיש עבורך ואין לך צורך לדאוג כל הזמן לגבי תחזוקת הבית.

בעוד שתחזוקה של בית פרטי נחשבת לסיוט מתמשך כי תמיד משהו מתקלקל ולוקח חודשים לאתר בעל מקצוע מתאים ומומלץ, הרי שמגורים במגדלי יוקרה מצמצמים את הדאגות הללו לאפס – חברת ניהול מגדלי יוקרה דואגת לכל צרכיהם של הדיירים, מא' ועד ת'.

עם ציפיות גבוהות מגיעה אחריות גדולה – ומי שיכול לקחת על עצמו אחריות לניהול ואחזקת מגדלי יוקרה אלו רק חברות ניהול נכסים המתמחות במגדלי יוקרה שכן המשימה היא מורכבת למדי, ומצריכה ידע בניהול עובדים שונים בו זמנית מתחומי האבטחה, הניקיון התחזוקה, ועוד. חברות ניהול מגדלי יוקרה הן אלו שדואגות לנצח על התזמורת הזו ביד רמה.

מגדלי יוקרה
רבים לא יודעים זאת אך חלק חשוב מאיכות החיים במגדלי יוקרה הינו בזכות שירותי ניהול מגדלי יוקרה

מגדלי מגורים – מגמה שתימשך?

מגדלי המגורים כיום הם חלק ממגמה ברורה לניצול מירבי של קרקעות שכן השטח הפנוי לבנייה מצטמצם משנה לשנה. התחזית היא שנראה יותר ויותר בנייה לגובה בשנים הקרובות ובכלל זה בנייה של מגדלי מגורים ומגדלי יוקרה בפרט. מרכזי הערים הם כר פורה לבנייה של מגדלי מגורים גבוהים בזכות הביקוש הגבוה לדירות באזורים אלו. מגדל אחד עשוי לאכלס עשרות משפחות, ומכאן נובעים אתגרים לוגיסטיים וניהוליים משמעותיים – גינון, פינוי זבל, ניקיון, כל אלו צריכים להתבצע בתכיפות ובהיקפים גדולים בשל גודל ושטח הנכס וכן ריבוי הקומות.

מה לגבי ניהול עצמי של בניין מגורים?

כולנו מכירים את ה"פטנט" של ניהול עצמי של בניין מגורים משותף על ידי וועד בית שנבחר בהצבעה על-ידי הדיירים עצמם, ומתפקידו לטפל בגבייה והזמנת בעלי מקצוע לטיפול בבניין.

האמת היא שבמקרים רבים אותו וועד בית נתקל בקשיים שמובילים לפגיעה ברמת התחזוקה ובהמשך ישיר לכך לירידה באיכות החיים של דיירי הבניין. כשזה קורה במגדלי מגורים מרובי דירות אין מקום לטעויות, ועל כן במקרים רבים הקבלן דואג מראש לשכירת שירותי ניהול מקצועי עבור מגדל המגורים.

אילו שירותים מספקת חברת ניהול מגדלי יוקרה?

חברת ניהול מגדלי יוקרה חולשת על תחומים רבים ובניהם ניתן לציין: ניהול תקין של הבניין, טיפול בכל נושאי התחזוקה, תפעול מקצועי, אחריות על אבטחת הבניין (מצלמות, שומר בכניסה), שירותי הניקיון. מתפקידה של חברת הניהול לא רק להסמיך בעלי מקצוע לטיפול בבניין אלא להיות מעורבת בעצמה בתפעול השוטף, לפקח על המתרחש בבניין, להיות מודעת לכל בעיה ברגע שהיא מתעוררת ולדעת להגיב במהירות על מנת לשמור על סטנדרט המגורים הגבוה לו מצפים הדיירים שבחרו לגור במגדל יוקרה בין היתר בזכות שירותי הניהול האיכותיים המתלווים למגורים בבניין מסוג זה.