טפטים

בשנים האחרונות הפך השימוש בטפטים לכלי חשוב בבואנו לעצב את חדרי הבית. ביכולתם של טפטים ליצור כל אוירה שבה נבחר. ניתן למצוא כיום בשוק מגוון רחב של טפטים בשלל סגנונות, חומרים וצבעים. כל אשר חלמם עליו אפשרי.

טפטים הופיעו כבר בתקופות הקדומות ביותר ביפן, שם היה נהוג להדביק נייר אורז על הקירות. בשנות השבעים של המאה העשרים עם התקדמות הטכנולוגיה והמצאתם של המכונה להדפסת טפטים ומכונה לייצור גלילים פרצה אופנת הטפטים לשוק והייתה נחלתם של בני המעמד הנמוך, בעיקר עקב מחירם היקר של צבעי הקיר. רובם של הטפטים היו בעלי צבע אחיד, מתוך מחשבה פונקציונאלית גרידא של הצורך בחיפוי קירות. לאט לאט נכנסה גם המחשבה העיצובית אל תעשיית הטפטים והחלו להופיע בשוק טפטים עם הדפסים שונים, בעיקר של פרחים וצורות גיאומטריות. בהסתכלות לאחור נראים ניסיונות אלו נאיביים והתוצאה שהתקבלה הייתה לרוב צעקנית מעט כשהטפטים חיפו את כל קירות החדר.

מאז שנות התשעים עשו הטפטים פריצת דרך והפכו למעודנים וקלאסיים יותר, בעלי צבעים ודוגמאות מתוחכמים, עשויים חומרים איכותיים ונוחים לשימוש. גם הגישה השתנתה בתחום החיפוי על ידי טפטים. לא עוד המחשבה התבניתית שיש לחפות את כל קירות החדר, אלא ניתן היום להשתמש בחיפוי טפטים על קיר אחד או אף על חלק ממנו.

טפטים – סוגים רבים להם

טפטים טבעיים

אלו טפטים המודפסים כל נייר קרפ עבה והם מופיעים במגוון מרקמים שונים כגון: שעם, משי, יוטה ועוד. הם מוגנים בחומר דוחה כתמים, אך אינם רחיצים. ניתן לנקות טפטים מסוג זה על ידי שואב אבק.

טפטים מנייר

אלו טפטים עשויים נייר דק בהם ניתן להשתמש בחיפוי קירות חדרי מגורים. לא מומלץ להשתמש בסוג זה של טפטים בחדרי אמבטיה , מטבח או מקומות בהם הלחות גבוהה. טפטים אלו עוברים ציפוי מיוחד וניתן לנקות אותם באמצעות מטלית לחה.

טפטים מבד

אלו טפטים גמישים, לכן מומלצים לשימוש כשיש צורך לחפות קירות עם סדקים של עד שני מילימטרים. יתרונם הוא בכך שהם ניתנים להסרה בקלות, כך שאם הטפט ניזוק אין צורך להחליף את כל הטפט, אלא רק את החלק הפגום ולהחליפו ברצועה חדשה.

טפטים מפיברגלאס

טפטים אלו מומלצים מאוד במקרים בהם אנו מתמודדים עם קירות בעייתיים ובעלי סדקים רבים. לסוג זה של טפטים אין טקסטורה עשירה , אך הם מעדנים אותו.

טפטים – אמנות עיצוב הקירות

כוחם של הטפטים ביצירת אוירה הוא גדול ורב. בבואנו לעצב חדר בעזרת טפטים יש להביא בחשבון את נתוני החדר, אשר ישפיעו על בחירת הטפט האידיאלי. לדוגמא: לחדר קטן נבחר בטפט בהיר, אשר יעזור ביצירת תחושת המרחב. המגוון הרחב של דוגמאות, צבעים וטקסטורות הופך את הטפט לאמצעי בעזרתו ניתן להגשים כל חלום ולהפוך את בתינו לכל מה שרצינו. מי שחלם לגור מול הים או באמצע יער עבוט יכול להפסיק לחלום. ישנם היום טפטים המהווים תמונת נוף ענקית שלוקחת את החדר למחוזות רחוקים והופכים אותו למקום מרתק ומעורר קנאה. לכל סגנון עיצובי שנבחר עבור בתינו יש טפטים תואמים כדוגמת טפטים בסגנון מודרני, אתני, יפני קלאסי ועוד.עבור חדרי השינה ניתן להשיג כיום טפטים המיוצרים כחלק מסדרה תואמת של וילונות- טפטים, על מנת ליצור מראה בגימור אחיד. את חדרי הילדים ניתן להפוך למקום קסום וצבעוני בעזרת טפטים המתאימים להעדפתו של הילד.

טפטים- גם כמדבקות

אלמנט נוסף וחדש בתחום הטפטים הוא מדבקות טפט בשלל צורות וצבעים, אשר מסייעות להוסיף קצת פלפל למראה הכללי של הבית. ניתן להשיג מגוון של צורות בודדות כגון: פרחים, פרפרים עלים וכו' או צורות המגיעות בפס בודד של דוגמא שניתן להדביק לאורכו או רוחבו של הקיר לרענון המראה הכללי.

www.xn--6dbe2a9ah.com