וילונות יוקרתיים

כשאנו ניגשים למשימת עיצוב הבית מגוון רב של וילונות מהווה רכיב משמעותי אותו יש לקחת בחשבון. וילונות מהווים כלי רב עוצמה כשמדובר ביצירת אוירה בחללי הבית. כיום מצויים בשוק וילונות במגוון רב של בדים ועיצובים בסגנונות שונים, אשר מעטרים את החלונות בטקסטורות שונות ומסייעים ביצירת מראה ייחודי לכל חדר על ידי שילוב אמנותי בין בד לתפירה. מעבר לתפקודם הבסיסי כמגן מפני השמש ויצירת חוצץ בין פנים לחוץ, משמשים הוילונות כרכיב דקורטיבי היוצר עושר וססגוניות בעיצוב פנים החדר. כל חדר מקבל את עוצמתו וייחודו על ידי בחירה נכונה של וילונות. הוילון הנכון יכול להאיר את החדר, להרחיב אותו או פשוט ליצור אוירה חדשה…

וילונות – סוגים מסוגים שונים

ניתן למצוא כיום וילונות בשפע אריגים דוגמאות ודגמים.

וילונות רומאי – זהו הוילון הנפוץ ביותר והוא עשוי בד ותלוי על מוט על ידי לולאות או רינגים. וילונות מסוג זה מתאימים לחדרים בהם אין צורך להזיז את הוילון באופן קבוע. ניתן להשיגם בגודל קבוע בשלל צבעים וסוגי בדים, או להזמין וילון שייתפר על פי מידות החלון.

וילונות גלילה – וילונות אלו מורכבים מבדי רשת, מבד מעומלן או מבד האפלה, אשר מגולגל על גבי מוט ומאפשר להעלות ולהוריד את הוילון. בד האפלה מונע כניסת אור לחדר , בד מעומלן מונע כניסת קרני שמש ישירות, אך מאפשר מעבר של אור רך אל חלל החדר ואילו בד רשת מסנן את קרני השמש ללא לחסום את הנוף המשתקף מהחלון. ניתן להשיג וילונות גלילה בעלי מנגנון חשמלי שמאפשר הרמה והורדה של הוילון על ידי כפתור או על ידי שלט רחוק.

וילונות ונציאניים – וילונות ונציאניים מורכבים מפסים אופקיים של עץ או מתכת, אשר שזורים במערכת חוטים המאפשרת את הטיית הפסים , כמו פתיחת תריסי החלון, מעבר להרמה והורדה של הוילון. מנגנון זה מאפשר שליטה מלאה בכמות האור החודר לחדר, החל מתאורה מלאה ועד לחושך מוחלט. וילונות אלה מתאימים לכל חלון ומקנים מראה אסטטי ונקי.

וילונות מיקדו – זהו סוג נוסף של וילונות , אשר הפך לפופולארי בשנים האחרונות בעקבות השימוש הגובר בחומרים טבעיים בעיצוב הפנים. וילונות אלו עשויים מחומרים קשים כגון:במבוק, קש נצרים וכו'. פסי הוילון מתגלגלים בתוך עצמם על ידי מנגנון חוטים, הדומה למנגנוני הוילונות הוונציאניים, המאפשר העלאה והורדה של הוילון.

 

וילונות בכל צבעי הקשת

בבואכם לבחור וילון יש לשים לב למספר פרטים: צבע הווילון הנבחר יהיה הצבע שיוקרן על כל חלל החדר, על כן רצוי שהצבע יתאים לצבעם של שאר פריטי הריהוט בחדר ולאופיים. בנוסף יש יש להתאים את צבע הוילון לגודל החדר, לחדר קטן רצוי לבחור וילונות בעלי צבע בהיר אשר יתרמו לתחושת המרחב בחדר. וילונות כהים בחדר קטן רק יקטינו אותו עוד יותר.

וילונות כהים בחדר גדול לעומת זאת יצרו אוירה חמימה ונעימה.

ניקיון לוילון

יש לדאוג לנקות את הוילונות ניקוי תקופתי, אשר ימנע הצטברות של אבק אשר מעכיר את צבע הוילון ועלול לגרום לתחושת מחנק ולאלרגיות. וילונות ונציאניים ניתן לנקות על ידי מטלית לחה ואילו וילונות בד טבעי יש לשלוח לניקוי יבש. וילונות פוליאסטר ניתן לכבס בתוכנית עדינה בטמפרטורה של 30 מעלות ללא סחיטה.ניתן להשיבם למקומם בעודם לחים, כך נחסכת מאיתנו פעולת הגיהוץ.

גם באמבט יש וילונות

אמנם כשחושבים על וילונות לא חושבים על וילונות אמבט, וכשרוכשים אותם לא נותנים על כך יותר מדי את הדעת, אך גם באמבט תורמים הוילונות למראה העיצובי של החדר ומוסיפים לו חיים וצבעוניות. את וילון האמבט ניתן לכבס בטמפרטורה של 30 מעלות בתוספת כוס חומץ.

www.xn--6dbe2a9ah.com